שינוי בבית בתקציב מצומצם דרך הלבשת הבית ועשיית שיפוצים קטנים

מעבר לתיקונים הכרחיים והחלפת תשתיות, כולנו צמאים מדי פעם לשינוי בבית. גם אם התקציב הוא מצומצם ואין ממש אפשרות לבצע שיפוץ כללי ומקיף, ישנו טווח רחב של שינויים שנוכל לעשות שיעניקו לבית לוק עדכני. הטווח הוא רחב בין שיפוצים קטנים ושינויים קוסמטיים לבין הוספת אלמנטים של עיצוב והלבשה, כמו שילוב כריות ווילונות, שיוכלו להקפיץ לנו מראה הבית. חלקם דורשים עבודה של שיפוצניקים, ואת חלקם ניתן לבצע לבד.

 

שיפוצים קטנים

 

עבודות צבע – צביעה מחודשת של הקירות בלבן או בחירת קיר לצבע מיוחד ועדכני יכולה לתת לנו תחושה של התחדשות ללא מאמץ רב מדי. את הצביעה ניתן לבצע לבד או להזמין שיפוצניק מומלץ שיעשה זאת עבורכם.

איך? את הצבע יש ליישם על תשתית נקייה, ורצוי להתחיל במריחת פריימר, כד לוודא שהצבע ייתפס כמו שצריך. לאחר מכן רצוי לצבוע בשתיים-שלוש שכבות. יש לחכות עד לייבוש כל שכבה כדי לצבוע את הבאה אחריה. כאשר מדובר בצבע שאינו לבן, מומלץ ליישם כחמש שכבות.

פרקט למינציה – הדבקת פרקט למינציה על הריצוף הקיים משנה לחלוטין את המראה הכללי, והופכת את החלל כולו לנעים וביתי.

פרקט הלמינציה מורכב באמצעות חיבור אריחים של כ-20 מטר המתחברים בנעילה על גבי תשתית ספוג. כדאי לבחור רמת שחיקה של AC4. כדאי לא להתפתות למחירים זולים בצורה חשודה, וחשוב לבחור בעל מצקוע איכותי לביצוע.

ריצוף בהדבקה – כאשר הריצוף של הבית אינו עקום, אין הפרשי גובה בין אריחים ואין בעיות בתשתית ניתן להדביק ריצוף חדש על גבי ריצוף קיים. הפעולה מתחילה בחספוס המשטח הקיים על ידי שפשוף עם דיסק יהלום או חומצת מלח (תלוי בחומר התשתית) ועליו מודבקים האריחים באמצעות דבק על בסיס צמנט. בין האריחים נשמר רווח של 3 מ”מ ובו מיושמת רובה. ריצוף בהדבקה זול ומהיר בהרבה מהחלפה כוללת של הריצוף והוא משרג פלאים את מראה הבית.

 

הלבשת הבית

 

כריות – לא ייאמן כמה שינוי עושות שתיים שלוש כריות בהדפס עדכני הנחות להן בסטייל בלתי נגמר על הספה, לצד שמיכת צמר, בשכנות לעציץ או וילון. הכריות תורמות להתאמות צבעים ולמראה מתוקתק ומחושב ונותנות את הגימור הסופי ללוק הכללי.

וילונות – מראה רך וביתי מעבר לערך הפונקציונלי – הווילונות מתכתבים עם שאר האלמנטים העיצוביים בחלל ונותנים לסלון ולחדרי השינה טאץ’ חמים.

שטיחים – כיום, כאשר המגמה היא לפתוח כמה שיותר את החללים ולחבר את המטבח עם הסלון ולעיתים גם עם חדר האוכל או פינת עבודה, השטיח תוחם עבורנו פינות שונות ומעניק להם את האופי המיוחד שלהן.

תמונות – את האמירה הסופית שאנו רוצים שתתקבל בחלל והגימור הסופי של המראה הכללי נותנות לנו התמונות שעל הקיר. בין אם מדובר במקבץ בסגנון קיר גלריה, או בתמונה אחת גדולה המדברת אלינו במיוחד – זוהי הדרך שלנו לבטא את עצמנו בעיצוב חלל הבית.

כריות ווילונות להלבשת הבית

 

נדגיש כי שינויים גדולים יכולים להתבצע על ידי החלפת אלמנטים או פריטים קטנים בבית, אך חשוב לזכור שגם אם אנו מעוניינים בעבודת שיפוץ או שידרוג קטנה – עדיין יש צורך בבחירת שיפוצניק שמגיע עם המלצות חמות של לקוחות קודמים. מובן שהדבר נכון שבעתיים כאשר אנו מבצעים שיפוץ כללי בבית וצריכים לבחור בקבלן שיפוצים. רצוי לשוחח עם לקוחות העבר של בעל המקצוע, ולראות עבודות עבר שלו כדי להיות בטוחים שאתם עושים את הבחירה הנכונה. באתר “שיפוצים פלוס” ניתן למצוא קבלני שיפוצים ובעלי מקצוע נוספים בתחום חידוש ועיצוב הבית, כולל חוות דעת מפורטות על לקוחות עבר עימם ניתן גם לשוחח, כדי לעשות בחירה מושכלת על סמך מידע רב ככל האפשר.